دوره‌ی نوشتن و دیکته نویسی

توضیحات:

فرایند انتقال تفکرات را بر کاغذ نوشتن می‌گویند.
نوشتن سه نوع دارد. غیرفعال که همان الگو نویسی است. و نیمه فعال که همان دیکته نویسی است. و نوشتن فعال که در آن فرد آنچه صرفا در ذهن خود دارد روی کاغذ می‌آورد.
شما ممکن است با کودکانی رو به رو شوید که در هر کدام از این انواع به تنهایی یا مشترکا مشکلاتی داشته باشند. که برای حل مسائل در این زمینه‌ها لازم است مجهز به دانش تحلیل خطاها و‌ مؤلفه‌های های شناختی هر یک باشید.

نوع دوره: آفلاین
مدت دوره: 7.5 ساعت

به زودی

2,700,000 تومان

فرم ثبت مشاوره

درباره دوره و سرفصل ها:

نوشتن سه نوع دارد. غیرفعال که همان الگو نویسی است. و نیمه فعال که همان دیکته نویسی است. و نوشتن فعال که در آن فرد آنچه صرفا در ذهن خود دارد روی کاغذ می‌آورد.
شما ممکن است با کودکانی رو به رو شوید که در هر کدام از این انواع به تنهایی یا مشترکا مشکلاتی داشته باشند. که برای حل مسائل در این زمینه‌ها لازم است مجهز به دانش تحلیل خطاها و‌ مؤلفه‌های های شناختی هر یک باشید.
در این دوره شما به دانشی مجهز می‌شوید که بتوانید انواع مشکل را تشخیص و راه حل آن را پیگیری کنید. به علاوه برای هر یک از موارد تمامی تمرینات در روش مهندسی یادگیری و تمرینات موجود به صورت کاملا کاربردی آورده شده است.
با مونا قدسی همراه باشید تا بتوانید به سادگی مشکلات نوشتن و دیکته نویسی را حل کنید. لازم است بدانید حل مشکلات دیکته نویسی در نود درصد مواقع در روش مهندسی یادگیری بدون نیاز به دیکته نویسی، قابل حصول است.

با مونا قدسی همراه باشید برای داشتن کودکانی آسان تر در دیکته نویسی و بدون مشکلات نوشتن. تصورش هم هیجان انگیز است که مشکلی نباشد که نتوانید در نوشتن و دیکته نویسی حل کنید.

سرفصل های دوره ی نوشتن
⁃ تعریف مسئله ی نوشتن
⁃ مکانیسم‌های درگیر در نوشتن
⁃ مراحل نوشتن
⁃ انواع نوشتن و تعریف مسائل آن
⁃ نوشتن غیر فعال و طراحی و اجرای تکالیف آن
⁃ مولفه‌های قابل دستکاری در الگوبرداری بینایی
⁃ تمرینات کاربردی در رونویسی هر یک از نویسه‌ها
⁃ مشکلات مربوط به اجرای نامناسب
⁃ مشکلات مربوط به کیفیت نوشتن
⁃ تجزیه و تحلیل نمونه ای از تکالیف
⁃ تست فراستیگ
⁃ تست بندرگشتالت
⁃ نوشتن نیمه فعال ( دیکته نویسی)
⁃ پروسه‌ی املا
⁃ پردازشگرهای مغز
⁃ انواع نوشتن فعال و طراحی و اجرای تکالیف آن
⁃ کلمه سازی
⁃ جمله سازی
⁃ انشاء نویسی

سرفصل های دوره دیکته نویسی
⁃ تعریف مسئله ی دیکته نویسی
⁃ فرایندهای درگیر در دیکته نویسی
⁃ روند تغییر دانش کودکان در دیکته نویسی
⁃ اطلاعات مورد نیاز برای حل مسائل دیکته نویسی
⁃ انواع خطا
⁃ ساخت در مقابل بازسازی
⁃ انواع خطا و تمرینات کاربردی روش نوین مهندسی یادگیری
⁃ خطاهای مربوط به آموزش اسثنائات
⁃ خطاهای مربوط به آگاهی آوایی
⁃ انواع خطاهای هوموفون
⁃ تکرار واجی
⁃ انواع خطاهای ساخت واژی
⁃ خطاهای تمیز شنیداری
⁃ خطاهای رسم الخطی
⁃ خطاهای زبانی
⁃ خطاهای آموزشی
⁃ تحلیل خطاهای موردی

سوالات متداول:

بله کاملا. البته بستگی به میزان علاقه و دانش فرد دارد. این دوره بسیار پر مغز می‌باشد و همه چیز را از الفبای توانبخشی شروع نکرده است. دانش پذیر این دوره لازم است پر انگیزه باشد. ترجیح بنده مقایسه دوره با دوره های دیگر است تا تفاوت و ارزش آن دریافت شود.اگر به عنوان اولین دوره‌ی آموزشی‌تان استفاده می‌نمایید، می‌توانید مطمئن باشید نظیر این دوره را یافت نخواهید کرد.

این دوره تمرینات کاربردی دارد. و طبق گزارش دانش پذیران با دریافت بیست درصد از دوره نیز توانسته اند نتایج بسیار خوبی خلق کنند. اما با توجه به اینکه این دوره برای همکاران در نظر گرفته شده و تحلیل ها تخصصی انجام می‌شود ، استفاده از این دوره برای مادران توصیه نمی‌شود. و در صورت استفاده نیاز است از مربیان مجموعه به صورت انلاین طی کار با کودکشان مشاوره بگیرند.

پس از ثبت نام لایسنسی در اختیار شما قرار می‌ گیرد که با استفاده از آن، از طریق یک دستگاه می‌توانید به دوره تا یکسال پس از ثبت نام دسترسی داشته باشید. نحوه ی استفاده کاملا برای شما شرح داده می‌شود. و سوالات شما توسط پشتیبان پاسخ داده می‌شود.فیلم به صورت mp4 در اپلیکیشن اسپات‌پلیر.

دوره مخصوص چه کسانی است. درمانگرانی که در حوزه‌ی یادگیری کودکان مشغول به کارند و دانشجویان علاقه مند به کار در این حوزه هم می توانند از این دوره بهره بگیرند.
نیاز این دوره بررسی کامل دوره‌ی اصول و مبانی است. جهت حل مشکل آگاهی آوایی در دیکته نویسی لازم است دوره فانوس مهارت خواندن بررسی شود.

برای دریافت گواهینامه می‌بایست از طریق پنل کاربری وارد بخش ویرایش پروفایل بشوید و از قسمت آپلود گواهینامه، مدرک نظام پزشکی و نظام رواشناسی خود را ارسال کنید.

مدرس دوره: مونا قدسی

کاردرمانگر و روانشناس، بنیانگذار روش مهندسی یادگیری و صاحب امتیاز برند نردبانینو صاحب مجوز مرکز کاردرمانی سایه در منطقه ۳ تهران به مدت ۱۳ سال، سابقه کار بالینی حرفه‌ای به مدت ۱۸ سال، سابقه‌ی برگزاری دوره‌های روش نوین مهندسی یادگیری به مدت ۷ سال در تهران و شهرهای مختلف ایران

دوره های مرتبط

روش مهندسی یادگیری در ‌تسهیل یادگیری مهارت خواندن برای کودکانی با کمترین توجه و کمترین حافظه موفق بوده است.
این دوره مخصوص همه ‌ی عزیزانی است که می‌خواهند در تسهیل سازی مهارت خواندن به کودکانی که با مشکل مواجه اند کمک کنند.
این دوره مخصوص کاردرمانگر، روانشناس، گفتار درمانگر و همه ی عزیزانی است که در عرصه‌ی آموزش و یاددهی هر توانایی یا مهارتی فعالیت می‌نمایند.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره‌ی نوشتن و دیکته نویسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *